نتایج جستجو برای عبارت :

شبانگاه

به گفته مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در صورتی که مردم پس از غروب خورشید به سمت غرب خودشان به آسمان نگاه کنند، می‌توانند جرم ستاره‌ای بسیار درخشانی را مشاهده کنند که این جرم سیاره ناهید یا "ملکه آسمان" خواهند بود.
عتیقی افزود: با توجه به اینکه ماه در ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه شبانگاه سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ به نزدیکترین فاصله با زمین می‌رسد و ۳۵۶ هزار و ۹۰۷ کیلومتر با زمین فاصله خواهد داشت، ماه کاملی که شبانگاه این تاریخ مشاهده می‌شود، یک "ابر ما
• استشمام شبانگاه گلاب موجب گرمی مغز می شود.
• مسهل و مفید در درمان یبوست
• نوشیدن آن خنک کننده و نرم کننده برای پوست‌های حساس است.
• نوشیدن آن متعادل کننده پوست‌ های چرب است.
• نوشیدن گلاب، جوان‌ کننده پوست‌های پژمرده است.
ادامه مطلب
 کلاغ‌ها از نوک بلندترین کاج درون پارک محتشم رو در روی دَکَ‍‌ل ها و ستون‌های مخابراتی عَربَده‌کشان فحاشی میکنند . . درمرکز شهر عقربه های کوتاه و بلند ساعت گرد دیواری همچنان در دایره ی زمان سرگردانند و لنگ لنگان بر خط تقارن زندانی بی امان بوسه میزنند . شبانگاه بر صبحگاه قرینه میگردد تا صدای آونگ ناقوس برج شهرداری سکوت را جر دهد .....
ادامه مطلب

خواجه عبدالله انصاری: روزه جوانمردان طریقت ‏به زبان اهل معرفت ‏بشنو و ثمره سر انجام آن بدان، چنانکه تو تن را به روزه داری، و از طعام و شراب باز داری، ایشان دل را به روزه دارند و از جمله مخلوقات باز دارند تو از بامداد تا شبانگاه روزه داری، ایشان از اول عمر تا به آخر روزه دارند.
یا رحیم
در کنار جاده این تنگی راه
بر سر کوی جمال لنگه کاه
در آسمان خیال این لکه سیاه
روی درب آستانه شهره نگاه
ماتم غم که شده کارگاه
نیم نگاهی در ناله پرکاه
شبانگاه برکه ناشه فاصله
... نادان هم می داند نیست قافله
دورتر از شهر یا بین دوربین فرفره
راهی دور بین برکه ی روستا و سامره
قایم شدن بین درختان کوتاه زغال اخته
دره باریک بیابان زده برکه شاهانه
.... آخر نشد یک کلام پیدا بین آیینه
چندوقت پیش تو یه جایی خوندم ذائقه غذایی آدمها هرچهارسال تغییر میکنه، این تغییر برا من حتی میتونه به فاصله چهارماه باشه. با تلفن اداره شماره آقای "ام" رو گرفته بودم درمورد قطعه مورد نیاز برا یکی از دستگاهها ازش بپرسم وقتی حرف کاری تموم شد گفت: خب دیگه چه خبر؟! از بچه‌های دانشگاه خبر دارین؟! اجازه خواستم چند لحظه بعد تماس بگیرم، تلفن رو قطع کردم و با گوشی موبایلم شماره اش رو گرفتم، نه که بگم خوبم نه فقط داشتم تغییرات مثبت تو خودم ایجاد میکردم.
دارم سخنی با تو و گفتن نتوانموین درد نهان سوز نهفتن نتوانم
تو گرم سخن گفتن و از جام نگاهتمن مست چنانم که شنفتن نتوانم
شادم به خیال تو چو مهتاب شبانگاهگر دامن وصل تو گرفتن نتوانم
با پرتو ماه آیم و، چون سایه دیوارگامی از سر کوی تو رفتن نتوانم
دور از تو من سوخته در دامن شب‌هاچون شمع سحر یک مژه خفتن نتوانم
فریاد ز بی مهریت‌ ای گل که درین باغچون غنچه پاییز شکفتن نتوانم‌
ای چشم سخن گوی تو بشنو ز نگاهمدارم سخنی با تو و گفتن نتوانم
به گزارش ایرنا، مرجان شاکری شبانگاه یکشنبه با اشاره به وجود کشتزار های غیرقانونی پرورش ماهی تیلاپیا تو برخی نقاط استان کرمان  افزود: این ماهی مردمان ایران تراشیدن و تحصیل و اضافه آن بوسیله دلیل احتمال تخریب اکوسیستم از دید محیط زیست ممنوع است. وی با بیان این که چهار استان سرزمین مجوز پرورش و تکثیر ماهی تیلاپیا را دریافت کرده اند تصریح کرد: کرمان به دلیل اکوسیستم و وجود رودخانه های دائمی در احصائیه این استان ها فراغت ندارد. مدیرکل حفاظت مح
#حدیث_مهدوی
امیر المومنین(ع)
الا و ان من ادرکها منا یسری فیها به سراج منیر، و یحذو فیها علی مثال الصالحین، لیحل فیها ربقا، و یعتق رقا، و یصدع شعبا، و یشعب صدعا، فی سترة عن الناس لا یبصر القائف اثره، و لو تابع نظره، ثم لیشحذن فیها قوم شحذ القین النصل. تجلی بالتنزیل ابصارهم و یرمی بالتفسیر فی مسامعهم.و یغبقون کأس بعد الصبوح.
هان! همانا هر کس آن روزها را دید، به چراغ نور افشان ما در آن سیر می کند و بر مثال صالحان در پی آن فتنه می افتد. تا در آن گیر و
تا
آنکه برآید مه رخسار تو ناگاه 

در چاه فراق تو اسیریم
به ولله 

شبگرد بیابان فراقیم
همیشه

با دیده پر اشک و دل و
سینه پر آه

صبحم به شب آید به نوای
تو کجایی

رحمی کن عزیزا تو بر
این ناله جانکاه

روزم که چنین است ،
همین است مرامم

از اول شب در طلبت تا
به سحرگاه

در هجر تو تنها دل ما
نیست که خون است 

خون گشته افق نیز به
هنگام شبانگاه

تقدیر سعید از ازل
اینگونه رقم خورد 

از هر دل عاشق که
بپرسی  بود آگاه

رو به پایان است ...خورشید اندک اندک خیمه ی نور را برمی چیند  و بارو بنه اش را سوار بر مرکب غروب می کند ...
رو به پایان است ...اخرین نفسهای روز و اخرین تلٵلو زرفام خورشید گیتی گستر..صدای پای شب نرمک نرمک  بگوش جان می رسد و به چشمِ سر می اید ...
دلهای پر از بعض آرام آرام سفره ی گلایه ها و دلتنگیها را پهن می کنند ..تا شبانگاه شاهدی بر انجمندلدادگی بجای نگذارند ..چشمی نبیند انچه در رثای دل پر از غصه ی خود می سرایند ....
رو به پایان است ...پایان گفتنی های رنگ ا
چرا تا وقتی وبلاگ هست موضوع نیست بعد همین که وبلاگ رو میبندی درست همون روز بهروز یاسمی مشتریت میشه ولی از طرفی خجالت میکشی بگی عاشق سروده هاشی و از طرفی یاد اوووووووووووووووون همه خاطره ای میفتی که با شعرااش داری. چرا زندگی انقدر بی مبالاته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آری آن سایه که شب، آفت جانم شده استآن الفبا که همه ورد زبانم شده است
آن الفبای دبستانی دلخواه، تویی
عشق من آن شبح تار شبانگاه، تویی

مرا ز راه به در کرده بود چشمانت
حالت های ممکن برای شبانگاه خُنکِ کم ستاره ام چی میتونه باشه؟!
بشینی تو بالکن و فرتافرت سیگار دود کنی و تاثیر یه اپسیلونیت تو آلوده کردن هوا رو به رخ خودت بکشی و هرازگاهی یه قلوپ از چایی ات که داغی قلوپ اولش با سردی قلوپ آخرش پارادوکس جذابی میسازد رو هورت بکشی یا نه دفترچه یادداشت زواردررفته نارنجی رنگت که سررسید یکی از سالهای دهه هشتاد است رو باز کنی و عُقده تمام ننوشتن های چند وقته ات رو روی برگ های سفیدش خالی کنی و آروم قهوه شیرینت رو سر ب
سلام
خواب نمیرم
میخوام بازم برات بنویسم
از زندگی مجردی برات بگم.
هم خونم پسر بدی نیست..اهل تسنن ولی اهل نماز و قران
هیچوقت فکر نمیکردم بتونم با یه نفر که حتی اعتقاداتش بامن فرق داشته باشه بتونم زندگی کنم...ولی زندگی از همونی که میترسی سرت میاره
آشپزیم خیلی خوب شده
لباس هامو با دست خودم میشورم
اتو میکشم
ظرف میشورم
ولی دوری از خانواده سخته
راستش تا ازشون دور نباشی نمیتونی بفهمی که چقدر دوسشون داری
الان زاهدان بودنت رو بیشتر درک میکنم
توی امامز

... و گواهى دهم که محمد (ص) بنده‌ى او و پیامبر اوست. او را به آیین پرآوازه و نامدار؛  آثار و منشور فراهم آمده در نوشتار و نور درخشنده و فرمان قاطع و روشن گسیل داشت تا ابرهاى شبهه را بزداید و روشنى ها را بر کرسى نشاند و از آیات خشم الهى برحذر دارد و از عذاب بترساند .
اما مردم در شبانگاه طلوع محمد (ص) گرفتار فتنه هایى بودند که رشته ى دین را گسیخته و ارکان یقین را لرزانده، هر کس به سویى پناهنده و نظام زندگى درهم ریخته و راه نجات به هم آمده و نور امیدى
روزی به تعدادی کارگر برای انجام کارهای باغش نیاز داشت . بنابراین ، پیشکارش را به میدان شهر فرستاد تا کارگرانی را برای کار اجیر کند . پیشکار رفت و همه ی کارگران موجود در میدان شهر را اجیر کرد و آورد و آن ها در باغ به کار مشغول شدند .کارگرانی که صبح زود در میدان نبودند ، این موضوع را شنیدند و آنها نیز آمدند . همچنین تعدادی دیگر ، به جمع کارگران اضافه می شدند . حتی بعضی غروب بود که رسیدند ، اما مرد ثروتمند آنها را نیز پذیرفت .شبانگاه هنگامی که خورشید
روزی به غرور جوانی سخت رانده بودم و شبانگاه به پای کریوه‌ای سست مانده. پیرمردی ضعیف از پس کاروان همی‌آمد و گفت چه نشینی که نه جای خفتنست؟ گفتم چون روم که نه پای رفتنست. گفت این نشنیدی که صاحب دلان گفته‌اند رفتن و نشستن به که دویدن و گسستن
ای که مشتاق منزلی ، مشتاب
پند من کار بند و صبر آموز
اسب تازی دو تک رود به شتاب
واشتر آهسته میرود شب و روز
+ مادرم دیشب گفت هر چیزی باید سر جای خودش اتفاق بیفتد. تمام جان و مالت را هم که بگذاری برای رسیدن به چیزی
در نوشتن نقد این شعر سعی برآن بوده معنایی واضح و مفهومی صحیح را نمایان سازد. برای خواندن این شعر روی همین جمله کلیک کنید.
دنیا چون گودالی تاریک و سرد است و «من همچنان در گودالم». اینجا آنقدر تلخ است که «زنده‌ها عزا به دوش دارند» و «مرده‌ها میرقصند» از شر خلاص شدنشان! همین ها هستند که عاشق میشوند؛ آنهایی که آنقدر عشقشان پست و سخیف است که سخاوت و بزرگی عشق دوام نمی‌آورد. آنها، هردم، بازدمشان را با دیگری به سر میبرند. همان‌هایی که برای دیگری تن
حبیب بن مظاهر اسدی" به امام حسین علیه السلام عرض کرد:
 یابن رسول اللّه! در این نزدیکی طائفه ای از بنی اسد سکونت دارند که اگر اجازه دهی من به نزد آنها بروم و آنها را به سوی شما دعوت نمایم.
امام علیه السلام اجازه دادند و حبیب بن مظاهر شبانگاه بیرون آمد و نزد آنها رفت و به آنان گفت: بهترین ارمغان را برایتان آورده ام، شما را به یاری پسر رسول خدا دعوت میکنم.
او یارانی دارد که هر یک از آنها بهتر از هزار مرد جنگی است و هرگز او را تنها نخواهند گذاشت و به د
از جمله امدادهای الهی آن است که آنچه در باطن مردم می گذشت و در اعماق دل هاشان پنهان داشتند و آنچه را که در آینده اتفاق می افتاد از همه آنها آگاه می فرمود، خدای تعالی این عنایت را به ائمة هدی علیهم السلام از جمله به امام بزرگوار ابو محمد علیه السلام فرموده بود...
خدای تعالی پیامبران و اوصیای ایشان  را با معجزاتی که دیگر افراد بشر از آوردن نظیر آنها عاجزند، یاری کرده است تا گواه راستین بر درستی خیر و هدایتی باشد که از طرف خدا برای مردم آورده اند،
گفتند و شنیدند به تدبیر و امیدی
در سایه ی تهدید, چرا گفت و شنیدی؟

رفتند شبانگاه به مهمانی دزدان
آنانکه در این خانه نجستند کلیدی

با گردن کج, تا به کی اینگونه نشستن؟
تا پول سیاهی بدهد کاخ سفیدی

افسوس بر این سال که سازش شده سینش
قران به میان نیست!عجب سفره ی عیدی

باران فراوانی از این ابر,نبارد
جز آنکه دل خلق بسوزد به اسیدی

در کرب و بلا, بی طرفان, بی شرفان اند
تاریخ همان است ,حسینی و یزیدی

هرگز ندهد تن به نظربازی دشمن
خاکی که درآمیخته با خون
مردی که آبادان را نجات داد به دریاقلی سورانی اطلاق می شود. مجسمه نمادینی از دریاقلی سورانی در باغ کتاب، در کنار باغ موزه دفاع مقدس، در شهر تهران قرار داده شده است.
دریاقلی سورانی، مکانیک و اوراقچی آبادانی با پسر خردسالش در 20 کیلومتری شهر آبادان زندگی می کرد. در ابتدای حمله رژیم بعث عراق به ایران، در شبانگاه 9 آبان 1359 متوجه شد که عراقی‌ها می‌خواهند به آبادان حمله کنند. او فرزند خردسالش را تنها گذاشت و برای اینکه عراقی‌ها متوجه حضورش نشوند،

مشکلات جنسی در مردان امروزه بسیار شایع است و دلیل اصلی آن سردی اندام جنسی مردان است که مسائلی از قبیل کاهش میل جنسی، زودانزالی، کاهش تعداد اسپرم‌ها، کاهش سرعت حرکت اسپرم‌ها و ... نمونه‌های بارزی از سردی اندام جنسی در مردان است.
در بعضی از موارد این نارسایی‌ها از کاهش یا عدم توانایی ذهنی ناشی می‌شود که آن هم از سردی مغز است؛ برای درمان، انجام کارهای زیر در یک دوره 40 تا 120 روز (بسته به میزان سردی اندام و تن) بسیار کمک‌کننده است:
1. روغن‌مالی
- پرورش اسب به منظور تولید استر، قاطر و خرپوزگی: در این شیوه
که معمولا پرورش اسب توام با پرورش الاغ می باشد معمولا روستایی و به عبارتی مدیر
تولید اقدام به قاطرکشی نموده و تولیدات خود را در مناطق مختلف کشور به فروش می
رساند. از نمونه های بارز این نوع مدیریتهای پرورشی روستایی (کره بند) برازجان
واقع در استان بوشهر، مناطق قاطر کشی استانهای آذربایجان، خراسان، لرستان، کردستان
و اشگورات مازندران و گیلان می باشد.

4- پرورش اسب به منظور کار: در بعضی از
آخرین نسخه‌ی سیستم‌عامل مک‌ به نام macOS Mojave با ویژگی‌هایی مانند قالب ‌گرافیکی تیره و ابزار بهبود‌ یافته‌ی ثبت اسکرین‌شات در دوم مهرماه منتشر شد.

پاسور آنلاین
کازینو آنلاین

مقاله‌های مرتبط:
اپل macOS Mojave را با تم تیره معرفی کرد

نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل دسکتاپ اپل، تم تیره یا Dark Mode را در سطح سیستمی نیز در بر دارد که به‌موجب آن، رابط کاربری با المان‌هایی به رنگ مشکی یا خاکستری، ظاهر جذاب‌تری به خود می‌گیرد. موهاوی اکنون دارای تنظ
پس ازشهادت حضرت فاطمه (س)، امام علی (ع) به وصیت حضرت فاطمه (س) با امامه نوه پیامبر (ص) ازدواج کردند. بنابراین نسب هلال بن علی(ع) با دو واسطه به پیامبر (ص) میرسد.
امام زاده محمد هلال (ع) در شب اول ماه رمضان سال 14 ه ق در مدینه به دنیا آمدند. امام علی (ع) با شنیدن خبر ولادت فرزندش به آسمان نگاه کردند و با دیدن ماه، روی فرزند را همچون ماه درخشان دیدند و فرمودند: " اَلحَمدُلِله هذا هِلالً وَجهُهُ" یعنی شکر خدای را که فرزندی به ما کرامت نموده که رویش همچون م
قصه دار ندوه
یک
اهل مکه چون دیدند که عرب در دین محمد همی‌آیند و دین وی هرروز قوی‌تر همی‌گردد گفتند تدبیر کفایت شرّ وی باید کردن پیش از آنکه کار از دست درگذرد. و ایشان را دارِنَدوه‌ای بود تدبیرها و مشورت‌ها آنجا کردندی. قصد آن کردند. در راه که می‌شدند ابلیس ایشان را پیش آمد برهیئت پیری اعوَرِ عصای بدستِ پشت دوتاهِ چیزی سبز در گردن افگنده و تسلیج در دست و لب همی‌جنبانید گفت: «صنادید قریش، کجا همی‌خرامید؟» گفتند: «انجمنی خواهیم کرد در حدیث
قصه دار ندوه
یک
اهل مکه چون دیدند که عرب در دین محمد همی‌آیند و دین وی هرروز قوی‌تر همی‌گردد گفتند تدبیر کفایت شرّ وی باید کردن پیش از آنکه کار از دست درگذرد. و ایشان را دارِنَدوه‌ای بود تدبیرها و مشورت‌ها آنجا کردندی. قصد آن کردند. در راه که می‌شدند ابلیس ایشان را پیش آمد برهیئت پیری اعوَرِ عصای بدستِ پشت دوتاهِ چیزی سبز در گردن افگنده و تسلیج در دست و لب همی‌جنبانید گفت: «صنادید قریش، کجا همی‌خرامید؟» گفتند: «انجمنی خواهیم کرد در حدیث
بابک حسین پور babakhoseinpoor
//http
babakhoseinpoor
.blogfa.com

جملات زیبا در مورد ماه رمضان

جملات زیبا در مورد ماه رمضان، متن کوتاه و متن ادبی در مورد ماه رمضان برای استفاده در فضای مجازی جهت یادآوری و تبریک ماه مبارک رمضان

رمضان ماه تمرین است ... تمرین عشق... تمرین اراده... تمرین گذشتن از خویش برای رسیدن به معشوق...

❆❆❆❆❆❆❆❆❆❆❆❆

می‌گویند رجب ماه خدا، ‌شعبان ماه پیامبر و رمضان ماه امت پیامبر است، ‌از این رو همه به مهمانی پروردگار دعوت شده‌اند. از لح

پــدران ســـتاره‌انــد

پدران قوام خانواده و بنیان آبرو وعزت خانواده‌اند.
به اعتقاد مسیحیان و بسیاری ازعرفای ما، خداوند اولین مربی و پدر جامعه‌ی بشری است.
 زیرا تابش ذات نعیمانه‌اش برانسانها باعث برکت و تحول و رشد و تعالی است.
در افواه عامه پدر به کسی اطلاق می شود که صاحب اولاد باشد. اما واقعییت این است که همه‌ی آموزگاران، و معلمان و اساتید و مربیان، همه‌ی علمای دینی، فقها و مراجع عظام و دانشمندان، انبیا و ائمه هدی، حتی

پــدران ســـتاره‌انــد

پدران قوام خانواده و بنیان آبرو وعزت خانواده‌اند.
به اعتقاد مسیحیان و بسیاری ازعرفای ما، خداوند اولین مربی و پدر جامعه‌ی بشری است.
 زیرا تابش ذات نعیمانه‌اش برانسانها باعث برکت و تحول و رشد و تعالی است.
در
افواه عامه پدر به کسی اطلاق می شود که صاحب اولاد باشد. اما واقعییت این
است که همه‌ی آموزگاران، و معلمان و اساتید و مربیان، همه‌ی علمای دینی،
فقها و مراجع عظام و دانشمندان، انبیا و ائمه هدی، حتی
ساخت نوار تبلیغاتی در طراحی سایت
طراحی سایت از کنتراست خیلی کم برخوردار باشد که از فاصله دورتر دیده می شود این یک انتخاب مناسب برای یک بروشور است که در صفحه اعلانات طراحی سایت قرار دارد. پیام شما همچنین انتخاب های مناسب طراحی سایت را برای بروشور یا بروشور شما تعیین می کند. بروشور برای فروش خارج از مشاغل نیاز به رنگهای روشن تر و فوری تر از بروشور دفترچه دارد. طراحی بروشور هندسی و مدرن به رنگ زرد روشن طراحی سایت است. عالی بودن در طراحی سایت که ا
روزهای اول که دانشگاه آمده بودم به خودم قول داده بودم که هر روز خاطرات روزانه ام را در یک تقویم که خیلی برایم عزیز بود را به نگارش در آورم.اما خب همیشه آن چیز که ما می خواهیم نمی شود.این ایام قرنطینه هم یکی از محاسن اش این بود که بتوانم شرح مختصری بر پدیده های که برایم جالب بود بنویسم.اگر در یک پست آن را منتشر می کردم حوصله همه سر می رفت،پس برای هر کدام از این عجایب شهر یک متن جداگانه نوشتم.باشد که شما عزیزان لذت مکفی را از عرایض ام ببرید.
محمد خا
 کلاغ‌ها از نوک بلندترین کاج درون پارک محتشم رو در روی دَکَ‍‌ل ها و ستون‌های مخابراتی عَربَده‌کشان فحاشی میکنند . . درمرکز شهر عقربه های کوتاه و بلند ساعت گرد دیواری همچنان در دایره ی زمان سرگردانند و لنگ لنگان بر خط تقارن زندانی بی امان بوسه میزنند . 
 شبانگاه بر صبحگاه قرینه میگردد تا صدای آونگ ناقوس برج شهرداری سکوت را جر دهد . نبش پاساژ طلاکوبی پاسبان پیر نشسته بر نیمکتی چوبی تکیه به دیواری نمور و فرسوده زده و با دهانی نیمه باز و چشما
نشسته ام در سکوت شبانگاه خانه و می نویسم.
این سکوت و آرامش شب را بسیار دوست می دارم، نه به این معنا که شلوغی ها و جیغ جیغ
های روز دوست داشتنی نیست. اگر صدای بچه ها در خانه نمی پیچید، سکوت شب، نه تنها
فرصت که نوعی شکنجه بود... بگذریم. داشتم می نوشتم که یاد اینجا افتادم. گفتم
بیایم انارِ دلِ ترک خورده را دانه کنم، شاید سبک شدم از این همه غم...

القصه! از خدا که پنهان نیست، از شما چه پنهان،
در روزگار نوجوانی ام روزی عاشق شدم. دیشب در جمعی نشسته بودم که ی
هدیه ستایش گونه به جویندگان حق و حقیقت
روایت شده عابدى در تمام عمر در
جنگلى ما وا کرده و به عبادت خداوند مشغول بود،
گنج حضرت عیسى علیه السلام

حضرت عیسى علیه السلام با حواریون سیاحت مى کرد، گذرشان به شهرى افتاد، در
نزدیکى شهر گنج زیادى پیدا کردند، حواریون از عیسى علیه السلام در خواست نمودند
اجازه دهد گنج را جمع آورى کنند تا بیهوده از بین نرود. فرمود: شما مشغول این کار
شوید من هم به داخل شهر دنبال گنج خود که سراغ دارم ، مى روم .
عیسى علیه السلام
این متن نه ابتدایی دارد و نه انتهایی، نه بین خطوط آن ارتباطی است...اینها افکار در جریان یک ذهن است که کمی معلق شده پس وقت خود را هدر ندهید.

زبان بند می آید، وقتی میخواهم بنویسم. همینکه قلم و کاغذ را کنار میگذارم جمله ها ریتم وار می آیند و میروند اما کافیست قصد نوشتن کنم. واویلایی میشود.

چند وقتی بود مملو از سوال بودم. من در زندگی بارها و سالها اسیر سوالات و گذرگاه های شک آمیزی بوده ام که پس از تنگی های بسیار به گشایش رسیده و پاسخی درخور شنیده
چگونه در یک ماه بیش از15 کیلوگرم لاغر شویم؟
سوالی که گاهی مراجعین محترم از پزشک تغذیه کلینیک پوست و زیبایی اکسیر شهرک غرب  میپرسند این است که آیا امکان دارد چگونه در یک ماه بیش از15 کیلوگرم لاغر شویم؟ نکته ایی را که نباید فراموش کنیم این است که کاهش وزن باید با روش های اصولی انجام شود،تا مواد مغذی و ویتامین ها و به بدن برساند تا نتیجه‌ای مطلوب داشته باشد. در غیر این صورت صدمات جبران ناپذیری به بدن وارد میشود .

متاسفانه علی رقم آنچه که رژی
برنامه
گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران تقدیم میکند
به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که امانتدارو رازدار ِ بنده هاش ِ
و سلام
در نیم روز ِ روزی زیبا از ِ پاییز
و در اوقاتی ِ نزدیک به اذان ظهر میهمان ِ همراهیِ شما هستیم
در این لحظات دل به کلامی میسپاریم که کلام ِ خداست
و ما رُ به او نزدیک و نزدیک تر میکنه
امروز از تعهدی بزرگ و انسانی صحبت میکنیم
از قراری بین ِ آدمها که شاید چندان به چشم نیاد اما تاثیری بزرگ در روال ِ زندگی و آرامشمون داره
از قصه و وظیفه
درود!
در این مقاله قصد معرفی و توضیح دادن درباره عصر طلایی ژانر علمی تخیلی رو دارم....
ببینید توی هر نوع ادبیاتی در یک بازه زمانی خاص اون نوع ادبیات بسیار پیشرفت میکنه و نویسنده ها و مطبوعاتی رو به خودش میبینه که باعث میشن اون نوع ادبیات یا همان ژانر خودمان بسیار بین مردم دیده بشه و کلا یک برتری پیدا میکنه نسبت به بقیه ژانر ها.... این بازه زمانی رو به اصطلاح میگن *عصر طلایی* (حالا چه نوشته چه نانوشته) قبل از اینکه شروع کنم و بحث رو تخصصی کنم بگم که
برنامه

گروه فرهنگ و اندیشه رادیو
ایران با عرض ِ تسلیت و تعزیت در سالروز شهادت ِ حضرت امام هادی علیه السلام مولای
ِ مهربان ، میزبان ِ دل ِ سوگوار شماست.
دلی که امیدش قبول ِ این ارادت ِ ناچیز به آستان ِ کریمانه دهمین خورشید ِ پرفروغ
ِ امامت ِ .
با عرض ِ سلام و ارادت و سپاس ِ از خدای ِ بزرگ برای ِ
اعطای ِ لیاقت ِ عزاداری ِ برای ِ  حضرت
امام هادی علیه السلام
با شما و در خدمت ِ شما هستیم
تأثیر اعتقاد بر روان"افراد بسیارمذهبیدرد کمتری دارند"مایکل اوتش در گفتگو با آن فرانسوا وبر
مشترک شدن در پادکست    مجسمه ای از مریم در Trappeto در غروب آفتاب (استفان مورگنسترن)مجسمه مری در Trappeto ، سیسیل در غروب آفتاب: کسانی که به یک مفهوم سازنده کاملاً اعتقاد دارند بهتر هستند (استفان مورگنسترن)ایمان محکم به خدا در مورد بیماری می تواند کمک شایانی کند. اما اعتقاد همچنین می تواند شما را بیمار کند. رواندرمانگر مایکل اوتچ توضیح می دهد که چگونه ، چه وق

روح الله موسوی خمینی
تاریخ تولد: 30 شهریور 1281/ 20 جمادی‌الثانی 1320/ 21 سپتامبر 1902
محل تولد: خمین از توابع استان مرکزى چشم به جهان گشودند.
فرزند آیت‌الله سید مصطفی مصطفوی
موسس و اولین رهبر انقلاب اسلامی ایران
خانواده
پدر ایشان سید مصطفی موسوی فرزند علامه سید احمد موسوی در ۲۹ بهمن ۱۲۴۱ ه.ش.  در شهرستان خمین به دنیا آمد و در تاریخ اسفند ۱۲۸۱ در راه خمین به اراک مورد سوء قصداشرار قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله در چهل سالگی به شهادت رسید.هاجر خانم ما
روح الله موسوی خمینی

تاریخ تولد:  30 شهریور 1281    20 جمادی‌الثانی 1320      21 سپتامبر 1902
محل تولد:  خمین از توابع استان مرکزى چشم به جهان گشودند.
فرزند آیت‌الله سید مصطفی مصطفوی
موسس و اولین رهبر انقلاب اسلامی ایران

خانواده

پدر ایشان سید مصطفی موسوی فرزند علامه سید احمد موسوی در ۲۹ بهمن ۱۲۴۱ هجری شمسی در شهرستان خمین به دنیا آمد و در اسفند ۱۲۸۱ هجری شمسی در راه خمین به اراک مورد سوءقصد اشرار قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله در چهل سالگی به شه

قسمتی از داستان بلند شهر خیس
  ...    صفحه 262.  
   _در سینه‌ی سیاه و جَلاخورده‌ی شب، میان ستاره‌های پرنورِ سوسوزن، قُــرصِ کامل ماه، ساکت و مبهوت سینه‌ی آسمان را میساید و پیش میاید و هاله‌ای وسیع از نور را به هرسوی میتاباند.  خلوت آسمان را توده ابرِ کمین کرده‌ای در انتهای افق خط میزند که تیرگیش انگار برابتدای کوچه ‌ی میهن در دلِ محله‌ی ضرب خیمه زده است.  کوچه‌های باریک و بلند با دیوارهای خشتی وِ آجرپوش، از دست آسمانِ همیشه ابری و

در پاسخ به این سوال توجه به چند نکته لازم است:یک. پیشینه تعدد زوجاتچند همسرى ریشه اى کهن در میان جوامع مختلف بشرى و ادیان پیش از اسلام دارد۱. ابتکار اسلام در این باره، این است که آن را محدود ساخت و شرایط سنگینى از جهت اخلاقى، اقتصادى و ... بر آن حاکم کرد و بدون تحقّق آن شرایط، چند زنى را غیرمجاز اعلام نمود.دو. چرایى چندهمسرىدر رابطه با چرایى چندزنى، علل مختلفى ذکر شده که به جهت اختصار به دو عامل اشاره مى شود:۱. فزونى زنان آماده ازدواج بر مردان؛
در زندگی معجزه دیده ام . اما یستگی دارد شما تصورتان از معجزه چه باشد ؟ من اولین بار در دو سالگی از طبقه چهارم اپارتمان سقوط کردم و بدون برداشتن حتی یک خراش زنده و سالم ماندم .البته دکه ی سبزی فروشی مادر اقافریبرز که برویش آفتاده بودم خراب شده بود .
  من خوش شانسم 
مثلا ابله گرفتم ، و فقط سه تا جوش زدم یاکه توی تصادف مهیبم ، بهار دنده عقب زد به من ، و من زنده موندم ، پرچم لعنتیم رو کوبیدم به سقف . شما گوشتون با منه دیگه!!...نه؟... 
در شش سالگی با تفنگ ک
WWDC سال گذشته، جایی بود که iOS 12 توانست پای خود را بسیار از گذشته محکم بگذارد و تامل بسیاری از کاربران را از مشکلات احتمالی اسودگی یواش. امسال، اپل iOS 13 را زمانی شناساندن کرد که همه منتظر تحولات اساسی بودند. یقین های مربوط به این نسخه از جهیز عامل iOS اپل بوسیله اسلوب ای بود که iOS 13 را متفاوت ترین نسخه از سیستم عامل اپل می دانستند. در مشخص منو اصلی، شاید این تغییرات بوسیله چشم نیاید؛ اما کافی است مدتی با این نسخه از جهیز عامل کار کنید تا به تغییرات
. وبلاگ شین #داستان نویسی خلاق #کلیک نمایید
من در زندگی معجزه دیده ام . اما یستگی دارد شما تصورتان از معجزه چه باشد ؟ من اولین بار در دو سالگی از طبقه چهارم اپارتمان سقوط کردم و بدون برداشتن حتی یک خراش زنده و سالم ماندم .البته دکه ی سبزی فروشی مادر اقافریبرز که برویش آفتاده بودم خراب شده بود .
  من خوش شانسم 
مثلا ابله گرفتم ، و فقط سه تا جوش زدم یاکه توی تصادف مهیبم ، بهار دنده عقب زد به من ، و من زنده موندم ، پرچم لعنتیم رو کوبیدم به سقف . شما گو
پیش‌نوشت1: خب اگه وصل نشدن نت رو کنار بذاریم،خداروشکر  ظاهرا با واریز شدن پول به حساب ملت(که البته ما اونم ندیدیم!)، رو هوا رفتن و پوکیدن بخش زیادی از اموال عمومی در شهرهای مختلف، تزریق یه تورم جون‌دار به اقتصاد،حل شدن مشکل آلودگی هوا، تحول خودروها به خودروهای استاندارد و پاک و... تا حد زیادی آتیش‌ها خوابید و می‌تونیم با تدبیر و امید مثل سابق به کار و زندگیمون بپردازیم. بهتر از این نمیشه :)  فکرش هم نمی‌کردم انقدر زود به آرامش برسیم، ولی خدا
عیسی خاتم الانبیاء است
بینش نوین
 کاربر ارجمند لطفا توجه نمایید : این مطلب بخشی از کتاب نقدی پیرامون ادیان توحیدی و مسایل سیاسی است که دارای حق چاپ و نشر محفوظ برای نویسنده میباشد.
من نیاز به بررسی و تحقیق این ادیان و قرآن نداشته ام؛ زیرا موسی پیامبر مرا به آیین راستین الهی هدایت کرده, دریافته ام که هدف رسالت عیسی پیامبر, احیای آیین راستین الهی و آیین راستین موسی نبی بود که ایشان بخاطر آن رسالت مصائب وافر متحمل شده, شهادت راستین را, در راه محب
شهروز براری صیقلانی نویسنده اثر: مریم سادات 
ادامه ی اپیزود نیلیا 

مشکل مریم السادات از آنجایی آغاز شد که فردی قانونمند و سختگیر بعنوان رییس جدید آسایشگاه روحی روانی منصوب گشت و.....
تقویم چهار برگ دیواری به اواسط اسفند رسید و رشت سردش شد. در سکوت غمزده ی شبهای آسایشگاه ، مریم سادات نجوایی آشنا را میشنید گویی روح پسرک خردسالش از پشت بیست تقویم همچنان او را میخواند ، گاه در عالم خواب و رویا صدای پسرش داوود را آنچنان واضح و رسا میشنیدش که ب
مشکل مریم السادات از آنجایی آغاز شد که فردی قانونمند و سختگیر بعنوان رییس جدید آسایشگاه روحی روانی منصوب گشت و.....

تقویم چهار برگ دیواری به اواسط اسفند رسید و رشت سردش شد. در سکوت غمزده ی شبهای آسایشگاه ، مریم سادات نجوایی آشنا را میشنید گویی روح پسرک خردسالش از پشت سی تقویم همچنان او را میخواند ، گاه در عالم خواب و رویا صدای پسرش را آنچنان واضح و رسا میشنیدش که با صدای بلند پاسخش را میداد و ناگزیر به بیداری میرسید 
 مریم السادات در آستانه ی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها